Na aanleiding van het EVP-onderzoek, uitgevoerd door Randstad Consultancy, gingen wij in gesprek met Hilke van Helvoort. Hilke is HR-manager bij BVO. 

De uitdaging is serieus voor BVO, met circa 1.000 MBB’ers (Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundigen), MB’ers (Medisch Beeldvormingsdeskundigen), ML’ers (Mammolaboranten), medewerkers cliëntenservice, data-analisten, IT’ers en stafmedewerkers. De organisatie wil in een krappe arbeidsmarkt en met de toenemende vergrijzing de capaciteit op peil houden. Succesvol werven én behouden van medewerkers is een belangrijke taak voor de organisatie, die echter kampt met een relatieve onbekendheid als werkgever.

Hilke van Helvoort erkent de paradox: "We zijn bekend in de markt. Volgens onderzoek associeert iedereen ons met het preventieve onderzoek naar borstkanker. Ook onder jongere mensen heeft onze naam een positieve klank, naar aanleiding van het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker."

Toch blijkt deze bekendheid zich niet automatisch te vertalen naar aantrekkingskracht op de arbeidsmarkt. Van Helvoort legt uit: "We zijn een fantastisch bedrijf en hebben een heel helder maatschappelijk doel. De medewerkers voelen de purpose. En toch geldt voor ons dat we niet vanzelf op de radar komen van werknemers in de zorgsector."

Meer weten over employer branding? Bekijk het hier!

het employee value proposition onderzoek

Om deze discrepantie te onderzoeken en aan te pakken, besloot BVO samen te werken met Randstad Consultancy dat een Employee Value Proposition (EVP) onderzoek uitvoerde. Daarbij maakten de onderzoekers onder meer gebruik van haar Randstad Employer Brand Research (REBR), een wereldwijd onderzoek naar sterke en aantrekkelijke werkgeversmerken. Dit onderzoek gaf inzicht in de bekendheid en aantrekkelijkheid van Bevolkingsonderzoek Nederland onder de Nederlandse beroepsbevolking. Jozien Schaake, Adviseur bij Randstad Consultancy: "De waarde van zo’n EVP-onderzoek is groot, want het biedt cruciale data-gedreven inzichten in de bekendheid en aantrekkelijkheid als werkgever. Deze outside-in benadering ondersteunde BVO in het  versterken van hun employer brand, wat essentieel is voor het aantrekken en behoud van talent in deze competitieve arbeidsmarkt.”

Het onderzoek richtte zich op twee hoofdaspecten: de algemene perceptie van Bevolkingsonderzoek Nederland als werkgever en de specifieke waardepropositie voor verschillende strategische doelgroepen binnen de organisatie. 

verrassende uitkomsten

Het onderzoek bracht enkele eye-openers aan het licht. Van Helvoort deelt enthousiast: "Wij volgen de CAO Ziekenhuizen, met redelijke salarissen. Maar voor het geld ga je niet specifiek bij deze werkgever werken. Er was wel iets anders: wij waren ons er onvoldoende van bewust dat wij heel goede secundaire arbeidsvoorwaarden hebben. Die maken ons, ook voor mensen die niet uit de branche komen, potentieel een aantrekkelijke werkgever."

Bijvoorbeeld: de werktijden. Schaake legt uit: "Binnen BVO werk je vrijwel altijd door de week, op kantoortijden. Voor ontzettend veel mensen, zeker mensen die gewend zijn om in de zorg te werken, maakt dat deze organisatie ontzettend interessant. Dit biedt medewerkers een betere werk-privébalans en meer structuur in hun dagelijks leven."

expertisecentrum met ruimte voor groei

Een andere opvallende bevinding – een verborgen troef – was de perceptie van Bevolkingsonderzoek Nederland als expertisecentrum. Van Helvoort benadrukt: "Je komt hier echt werken als expert. Of je nou op de cliëntenservice werkt of dat je als mammo-laborant de screening doet, of dat je als data-analist de data analyseert. Vrijwel iedereen in onze organisatie is een expert in een vakgebied. Beroepstrots en professionaliteit zijn daarom belangrijke zaken om in ons wervings- en retentiebeleid te benadrukken: hier kan je als professional het verschil helpen maken in het leven van veel mensen."

Deze erkenning als expert gaat hand in hand met een sterke drive onder de medewerkers. Van Helvoort vult aan: "Iedereen weet wel waar hij het voor doet. Er zit een drive in, een purpose. En dat doen ze met heel veel passie en trots, daar komt heel veel kracht uit. Het onderzoek van Randstad heeft ons extra zicht gegeven op deze belangrijke driver om bij ons te komen werken én om te blijven."

uitdagingen en groeimogelijkheden

Ondanks deze positieve punten, kwamen er ook uitdagingen aan het licht. Een belangrijke kwestie is de balans tussen centrale aansturing en autonomie, vooral gezien de recente fusie van regionale organisaties. Schaake legt uit: "BVO is een fusieorganisatie, dus daar ligt een uitdaging. Hoe zorg je ervoor dat de kracht van het team behouden blijft, met voldoende regelruimte voor professionals binnen meer centraal geformuleerde kaders? 

Van Helvoort erkent deze uitdaging en beschrijft hoe de organisatie hierop inspeelt: "We zijn continu aan het onderzoeken hoe onze collega’s in de screening werken, hoeveel tijd ze nodig hebben per cliënt. Wat daar de obstakels in zijn, wat ze daarin ervaren, hoe ze dat als werkdruk ervaren. Ook om te kijken hoe kunnen we het werk zo goed mogelijk indelen, zodat iedereen plezier houdt in de dingen die ze doen bij Bevolkingsonderzoek Nederland."
Nog een verrassende uitkomst van het onderzoek, waar Van Helvoort en haar HR-afdeling dankbaar gebruik gaat maken, zijn de flexibele contractmogelijkheden: "Bij ons krijg je de mogelijkheid om een klein contract te hebben. Dus vanaf 16 uur kun je al bij ons werken. Dit is bijzonder aantrekkelijk in de zorgbranche, vooral voor mensen rond de 55 jaar die mogelijk te maken hebben met mantelzorg of andere verplichtingen. Niet dat we ons niet bewust waren van de kracht van onze kleine contracten. Maar het onderzoek heeft wel heel helder gemaakt dat dit een ‘knop’ is waar we op kunnen drukken: het is een van de dingen die ons uniek maakt.”

een gebalanceerde aanpak

Het onderzoek heeft Bevolkingsonderzoek Nederland dus volop waardevolle inzichten opgeleverd in haar positie als werkgever. De organisatie blijkt over verborgen troeven te beschikken die, mits goed gecommuniceerd, haar aantrekkelijkheid op de arbeidsmarkt aanzienlijk kunnen vergroten. De uitdaging ligt nu, geeft Hilke van Helvoort aan, in het vinden van de juiste balans tussen centrale aansturing en lokale autonomie, tussen professionalisering en flexibiliteit. Het gaat dus niet alleen om het plaatje van de organisatie naar buiten toe aantrekkelijker te maken. “Het gaat ook om dat we de sterke punten sterk houden en blijven ontwikkelen. Het gaat om koesteren van goede eigenschappen en om balans vinden. En inderdaad, het gaat ook om de sterke punten van de organisatie beter uit te dragen. Dat alles helpt ons om een aantrekkelijke werkgever in de zorgsector te zijn én dat uit te stralen.”

Meer weten over employer branding? Bekijk het hier!

"De waarde van zo’n EVP-onderzoek is groot, want het biedt cruciale data-gedreven inzichten in de bekendheid en aantrekkelijkheid als werkgever."

toekomstgericht hr-beleid

Met de inzichten uit het onderzoek in de hand, werkt BVO verder aan de HR-strategie. Kerngegeven in die strategie: balans tussen professionalisering en autonomie. Van Helvoort: “Wij zijn een organisatie waarin professionals prachtig werk doen, in goede sfeer en met goede voorwaarden. We weten nu wat we moeten koesteren en verbeteren en hoe we de kracht van Bevolkingsonderzoek Nederland kunnen uitdragen. Inderdaad, de troeven zijn nu helder en we gaan aan de slag!”.

de 7 actiepunten

Wat zijn de 7 actiepunten die Bevolkingsonderzoek Nederland gaat verwerken in de HR-strategie en het wervings- en retentiebeleid in de komende jaren? 

  1. versterken van hun positie als expertisecentrum;

  2. benadrukken van gunstige arbeidsvoorwaarden;

  3. promoten van werk-privébalans;

  4. flexibele contractmogelijkheden benadrukken;

  5. balanceren van centrale aansturing en autonomie;

  6. werkplekonderzoek implementeren;

  7. verbeteren van naamsbekendheid als werkgever.

over bevolkingsonderzoek nederland 

Jaarlijks nemen in Nederland 4,5 miljoen mensen tussen de 30 en 75 jaar oud deel aan door de overheid aangeboden bevolkingsonderzoeken naar borstkanker, baarmoederhalskanker en darmkanker. Bevolkingsonderzoek Nederland is verantwoordelijk voor de uitvoering van deze bevolkingsonderzoeken en werkt daarin samen met haar ketenpartners, zoals huisartsen en ziekenhuizen. Hoe eerder we kanker of een voorstadium daarvan ontdekken, hoe sneller de behandeling kan beginnen. De kans op genezing of minder klachten is dan groter en de behandeling vaak minder ingrijpend.